Jdi na obsah Jdi na menu
 


SILESTONE technický kámen

 Umělý kámen Silestone vznikl kombinací toho nejlepšího, co příroda může nabídnout a nejmodernějších výrobních technologií. Mezi největší přednosti Silestone však patří antibakteriální ochrana Microban©, která je integrována přímo v desce, takže se nemůže vymýt a ani vyprchat.

silestone--koan.jpg

 

- Přirozená elegance

 Elegance a krása desek  Silestone® je srovnatelná  s nejkrásnějšími přírodními  kameny, jakými jsou křemen  nebo diamant. Přírodní  křemen použitý při výrobě  desek Silestone jim dává  plnost, lesk a briliantový  třpyt – vlastnosti, které mají  jen některé přírodní kameny.

 

 

- Barva

Desky značky Silestone® je možno dodat v některé z více jak 50 barev. Jen stěží tak nenajdete barvu, která by se nehodila k vašemu stylu nebo ostatním povrchům použitým ve vašem interiéru. Společnost Cosentino však stále přichází s novinkami a každý rok škálu barev výrobků Silestone® rozšiřuje.

- Odolnost vůči znečištění 

Povrch desek Silestone® je neporézní a velmi odolný vůči skvrnám od kávy, vína, citrónové šťávy, oleje, octa, make-upu i mnoha dalších výrobků denní potřeby.

- Univerzálnost 

Materiál Silestone® může být použit kdekoli ve vnitřním prostředí – jako pracovní plochy v kuchyni, koupelně, na podlahu nebo jako obklad stěn, barový pult, jídelní nebo pracovní stůl…

- Odolnost vůči poškrábání 

Pouze tři přírodní kameny (diamant, safír a topas) jsou tvrdší než křemen. Proto jsou pracovní desky Silestone velmi odolné vůči poškrábání. Na desetistupňové Mohsově stupnici tvrdosti nerostů (v níž je diamant na 10. stupni) je křemen na stupni 7. Nožem tedy desku značky Silestone rozhodně snadno nepoškrábete. Přestože je materiál Silestone® velmi odolný vůči poškrábání, přesto doporučujeme se k jeho povrchu chovat s určitým ohledem.

- Odolnost vůči rázům 

Výrobky značky Silestone® jsou vysoce odolné vůči nárazům a ve většině případů je tato odolnost výrazně vyšší než u jiných výrobků používaných pro obdobné účely, což zaručuje bezpečnost i při používání velmi tvrdých kuchyňských předmětů, jako jsou pánve, hrnce, … Této odolnosti bylo dosaženo díky spojení křemene (zajišťujícího tvrdost) s polyesterovou pryskyřicí (dodávající materiálu pružnost) a vibračně-zhušťující technologií výroby. 

 

Značka Silestone je synonymem pro moderní design se skvělými užitnými vlastnostmi. Díky inovativním technologiím zaujímá Silestone v celosvětovém měřítku první místo mezi výrobci pracovních desek z umělého kamene. Všechny výrobky Silestone mají jedinečný vzhled; pocitem i hmotností působí jako přírodní kámen, ale jejich kvalita je mnohem vyšší.

Nejméně z 90 % jsou výrobky značky Silestone tvořeny anorganickými složkami (zejména přírodním křemenem a silikáty), a proto jsou používány při tvorbě nejluxusnějších kuchyňských pracovních ploch nebo v nejmodernějších komerčních projektech.

Pracovní desky Silestone jsou dodávány v rozměrech 304 x 138 cm nebo 327 x 156 cm ve třech tloušťkách: , 20 a 30 mm. 

silestone--7-.jpg 

 silestone--6-.jpg

 silestone--12-.jpg 

silestone--chrome.jpg