Jdi na obsah Jdi na menu
 


CORIAN


V současné době materiál Corian nemáme v nabídce. Nabízíme materiál Polyston 

http://www.pracovni-desky.eu/clanky/umely-kamen-polyston/

 

 Corian®, který vyvinula a vyrábí společnost DuPont, je povrchový materiál nabízející velké možnosti pro designéry.  Díky svým vynikajícím vlastnostem nachází uplatnění jak v domácnostech, tak v komerčním prostředí, jako jsou hotely, zdravotnická zařízení, obchody a administrativní centra.Vyrovnaný poměr krásy a kvality přirozeně vede k inovativním návrhům a aplikacím. Cokoliv si představíte lze také z materiálu Corian® vyrobit. Je k dispozici ve více než 100 barevných odstínech, lze ho řezat, obrábět jako dřevo, za tepla lisovat nebo zdobit vykládáním.

 

corian---dupont--12-.jpg

 

 

 

Možnosti jeho aplikací jsou téměř neomezené.
Zcela pevný, bez viditelných spojů, lze jej použít ke konstrukci i velkých architektonických projektů.
Corian® lze navíc kombinovat s jinými materiály jako je dlažba, nerez ocel, žula a sklo.
Corian® je vhodný jak pro vertikální aplikace, tak pro horizontální plochy. Využívá se pri výrobě nábytku  a osvětlení. Seznam možností se stále rozrůstá.

 

corian---dupont--14-.jpg

 

 

 

Umělý kámen Corian může být tvarován, tak aby dokonale odpovídal poždavkům zadání projektu. Povrch z umělého kamene je teplý, příjemný na omak a velice jednoduše se udržuje. Desky z umělého kamene Corian jsou velice jednoduše opravitelné. Pomocí procesu sublimace lze na umělý kámen Corian natisknout fotografie a tento materiál dále tvarovat do klasických podob umyvadel nebo van. 

 

 

 

Složení

 

DuPont TM Corian® je pevný, neporézní, homogenní povrchový materiál, skládající se z ±1/3 akrylové pryskyřice (známé pod označením polymetylmetakrylát či PMMA) a ± 2/3 přírodních minerálů. Hlavním minerálem je trihydrát hliníku (ATH), pocházející z bauxitu, což je ruda, ze které se vyrábí hliník.

 

corian---dupont--13-.jpg